Bulgaristan'da Eğitim Taban Puanları

Bulgaristan'da Eğitim Taban Puanları

Bulgaristan'da Eğitim, puanları uygulaması bulunmamaktadır. Bu yüzden Türkiye’den birçok öğrenci Bulgaristan'da Eğitim taban puanlarının olmaması sebebiyle Bulgaristan'da Eğitimnde okumak istemektedir.

Türkiye’de okumak istediği puanlara yetişemeyen öğrenciler Bulgaristan'da Eğitim taban puanları olmayışı nedeniyle diledikleri, yıllarca hayalini kurdukları bölümleri rahatlıkla okuyabilmektedirler.

Türkiye’de tanınan bir üniversite olduğu ve puanları olmadığı için Türkiye’den eğitim için çok fazla tercih eden vardır.

Komşu ülke olan Bulgaristanda kültür ve yaşam şartları bakımından birbirine benzerlik göstermektedir. Ne de olsa Bulgaristan'da Eğitim yıllarca Türk egemenliği altında kalmış bir ülkenin başkentidir.

Osmanlının dağılmasından sonra bir türlü istikrar sağlayamamış olan Bulgaristan'da Eğitim özellikle oraya giden Türkleri duygulandırmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine göre üniversite harçları ve yaşam giderleri daha uygundur. Bulgaristan'da Eğitimnin puanlarının olmamasından dolayı bir cazip merkezi haline gelmiştir.

Bulgaristan'da Eğitim taban puanları olması ve hayat koşullarının ucuzluğu olmasından dolayı özellikle Türk öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Kategori: Haberler.